Jeep AUTO-MOBIL Gdynia Jeep AUTO-MOBIL Gdynia
         
Alfa Romeo Chrysler Dodge Fiat Dostawcze Lancia Abarth  
 
    www.jeep.pl        

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Aktualności

   


2013-04-09
Europejska prapremiera: nowy Jeep Grand Cherokee MY 2014.

  • Nowa 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów.
  • Nowy design zarówno karoserii, jak i wnętrza.
  • Nowy system UConnect z 8,4-calowym ekranem dotykowym.
  • Nowa trzyramienna kierownica i nowy zestaw wskaźników z 7-calowym wyświetlaczem wielofunkcyjnym TFT.
  • Nowy Selec-Speed Control oraz nowe zaawansowane elementy
    bezpieczeństwa.
  • Summit: jeszcze bardziej luksusowa topowa wersja gamy.

83. Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie będzie sceną europejskiej premiery wersji MY 2014 nowego Jeepa Grand Cherokee, który został udoskonalony i unowocześniony pod kątem osiągów, stylu i oferowanego komfortu.
Duży SUV amerykańskiego producenta będzie teraz dostępny z 8-biegową przekładnią automatyczną w każdym wariancie silnikowym. Nowa skrzynia biegów zmniejsza zużycie paliwa i poziom emisji zanieczyszczeń, poprawiając przyspieszenie i przyjemność czerpaną z jazdy, dzięki sprawnej i płynnej zmianie biegów.

Każda z wersji wyposażeniowych nowego Jeepa Grand Cherokee charakteryzuje się nowymi elementami wykończenia nadwozia i wnętrza. Pojawiły się reflektory biksenonowe z światłami do jazdy dziennej wyposażonymi w diody LED i nowe kombinacje kolorystyczne. Ekskluzywność wnętrza jest podkreślona poprzez zastosowanie wyszukanych materiałów, jak tapicerka ze skóry wysokiej jakości Natura Plus i wykończenia w drewnie.  W kabinie znalazła się nowa, trójramienna kierownica i nowy system nawigacji satelitarnej.  Nowy Grand Cherokee ma też szerszą ofertę usług informacyjno-rozrywkowych, dzięki nowemu systemowi nawigacji satelitarnej UConnect i 7-calowemu wyświetlaczowi TFT, którego ustawienia każdy kierowca może dostosować do indywidualnych potrzeb.

Legendarne właściwości jezdne Jeepów charakteryzują również nowego Grand Cherokee, a to za sprawą dwóch wariantów napędu 4×4, pneumatycznego zawieszenia Jeep Quadra-Lift i systemu kontroli trakcji Selec-Terrain, umożliwiającemu wybór najkorzystniejszych ustawień napędu w różnych warunkach jazdy. Nowy Jeep Grand Cherokee oferuje też najbardziej zaawansowane aktywne i pasywne systemy bezpieczeństwa, takie jak nowa funkcja Selec-Speed Control (system czuwający nad prędkością zjazdu i podjazdu, pozwala pokonywać wzniesienia przy minimalnej ingerencji kierowcy).
Nowy Jeep Grand Cherokee 2014, który pojawi się w europejskich salonach sprzedaży w trzecim kwartale tego roku,  oferowany będzie w wersjach wyposażenia Laredo, Limited, Overland i Summit.

Nowa 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów.
Nowością, zarówno w wersjach z silnikiem  3.0 l V6 turbodiesel, jak i w wersjach benzynowych, jest nowa 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów grupy Chrysler, która zapewnia ograniczenie zużycia paliwa i emisji zanieczyszczeń,  zwiększając jednocześnie przyjemność z jazdy.  Poszczególne mapy zmiany przełożeń nowej automatycznej skrzyni biegów powodują, że skrzynia biegów dostosowuje się do warunków jazdy. „Inteligentne" oprogramowanie uwzględnia czynniki zmienne, m.in. przebieg momentu obrotowego, przypadki redukcji biegu, przyspieszenie poprzeczne i wzdłużne, zmiany nachylenia drogi oraz przyczepności i częstotliwość zmiany przełożeń w celu zoptymalizowania płynności oraz punktów zmiany zakresów pracy pod kątem ekonomiki paliwowej, osiągów i ogólnej dynamiki pojazdu.  Do redukcji zużycia paliwa w nowym Grand Cherokee MY14 przyczynia się także funkcja EcoMode, pozwalająca optymalizować mapę zmiany przełożeń skrzyni biegów oraz działanie systemu dezaktywacji cylindrów Fuel Saver w silniku V8. Tryb EcoMode załączany jest automatycznie w momencie uruchomienia silnika, lecz można go wyłączyć przyciskiem na konsoli centralnej, jeżeli zamiarem kierowcy jest zwiększenie dynamiki osiągów podczas jazdy. EcoMode współpracuje także z systemem zawieszenia pneumatycznego Quadra-Lift, powodując obniżenie prześwitu, poprawiając aerodynamikę pojazdu w celu optymalizacji właściwości jezdnych.

Nowy design karoserii.
Wierny swemu kompaktowemu i ekskluzywnemu designowi, który zafascynował klientów na całym świecie,  Jeep Grand Cherokee 2014 prezentuje nowe zmiany stylistyczne, dzięki którym przednia część pojazdu jest bardziej elegancka i sportowa, zachowując jednocześnie typowe znaki wyróżniające dla marki Jeep.  We wszystkich wersjach, charakterystyczna, siedmio-szczelinowa krata chłodnicy została obniżona, reflektory są cieńsze, a charakterystyczny grill został delikatnie podniesiony, podobnie jak światła przeciwmgielne.
Nowości widoczne są również w części tylnej, gdzie wyróżniają się nowe  większe światła do jazdy dziennej wyposażone w diody LED, ulepszony aerodynamicznie spojler, nowy kształt klapy tylnej pod kątem poprawy widoczności oraz nowy zderzak.
Nowości stylistyczne Jeepa Grand Cherokee 2014 uzupełniają:  nowe reflektory biksenonowe z światłami do jazdy dziennej wyposażonymi w diody LED (montowane seryjnie we wszystkich opcjach wyposażenia), nowy design obręczy kół oraz nowe kombinacje kolorystyczne, które nadają nowemu modelowi bardziej eleganckiego wyglądu.

Nowe wnętrza.
Ekskluzywność wnętrza jest podkreślona poprzez zastosowanie wyszukanych materiałów, jak tapicerka ze skóry wysokiej jakości Natura Plus  i wykończenia w drewnie. Uwagę przyciąga nowa konsola centralna z 8,4-calowym ekranem dotykowym systemu Uconnect oraz obszyty skórą E-selektor 8-stopniowej, automatycznej skrzyni przekładniowej. Każda wersja Jeepa Grand Cherokee 2014 ma własny styl wnętrz i luksusu, oparty na gatunku i kolorystyce materiałów wykończeniowych.

Jeszcze bardziej luksusowa wersja Summit.
Wersja  Summit wyznacza jeszcze wyższy poziom luksusu, dzięki skórzanej tapicerce siedzeń Premium Natura-Plus oraz unikalnym elementom wystroju,  jak zamszowa wykładzina słupków przednich i podsufitki.
Kolejnym ekskluzywnym elementem wyposażenia Grand Cherokee Summit jest liczący 19 głośników (w tym trzy subwoofery) system audio surround-sound z 12-kanałowym wzmacniaczem o mocy 825 watów, otaczający pasażerów krystalicznym dźwiękiem jakości High Definition.

Nowy system UConnect z 8,4-calowym ekranem dotykowym.
Jeep Grand Cherokee 2014 jest wyposażony w nowy system  UConnect  z 8,4-calowym ekranem dotykowym, na którym wyświetlane są  wszelkie potrzebne informacje,  dzięki którym w odczuwalny sposób wzrasta także komfort jazdy . Dodatkowo, w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, na kierownicy umieszczone są przyciski sterowania audio, a innowacyjne urządzenie głośnomówiące z systemem sterowania głosowego pozwala na zarządzanie urządzeniem za pośrednictwem komend głosowych, co umożliwia prowadzenie samochodu bez odrywania rąk od kierownicy.    

Nowa trójramienna kierownica i nowy zestaw wskaźników z 7-calowym wyświetlaczem wielofunkcyjnym TFT.
Inną ważną nowością w modelu Jeep Grand Cherokee 2014 jest nowe trójramienne skórzane koło kierownicy, posiadające dodatkowo w wersjach modelowych Overland i Summit, eleganckie drewniane wstawki.  W kierownicy umieszczone są przyciski do bezpiecznego sterowania radioodbiornikiem, Cruise Control, telefonem i sterowanie głosowe. Wszystkie wersje modelowe Grand Cherokee posiadają łopatki sterowania skrzynią biegów z tyłu koła kierownicy.  Nowy Jeep Grand Cherokee 2014 posiada zestaw wskaźników z nowym ciekłokrystalicznym  7-calowym  wyświetlaczem  TFT, którego ustawienia każdy kierowca może dostosować do indywidualnych potrzeb .

Nowy Selec-Speed Control.
System zarządzania trakcją Selec-Terrain został ulepszony, w połączeniu z pakietem Off Road, o nowy Selec-Speed Control, pozwalający kierowcy kontrolować prędkość pojazdu, zarówno podczas zjazdu, jak i podjazdu, przy pomocy łopatek umieszczonych na kierownicy, a zatem bez konieczności używania pedału przyspieszenia czy hamulca.

Nowe zaawansowane elementy bezpieczeństwa.
Do bogatego już wyposażenia poprzedniego modelu, nowy Jeep Grand Cherokee 2014 dodaje nowe zaawansowane elementy bezpieczeństwa, takie jak system ostrzegania o zagrożeniu najechania na poprzedzający pojazd  „ForwardCollisionWarning" z „Crash Mitigation"', urządzeniem, które sprawdza za pomocą czujników radarowych, czy pojazd nie zbliża się zbyt szybko do pojazdu znajdującego się przed nim i wysyła, w razie konieczności, sygnał do kierowcy, aby zapobiec ewentualnej kolizji.
W przypadku braku reakcji kierowcy, system  „ForwardCollisionWarning" z „Crash Mitigation" automatycznie hamuje pojazd, aby uniknąć zderzenia z pojazdem jadącym z przodu.

 
 
 
 
· polityka prywatności    · informacje o cookies